Hakulomake

JAA

Brändit ja markkinointi

Suomi PR

Lotta Lappalainen
Viestintäpäällikkö
Fiskars, Iittala, Hackman, Arabia, Rörstrand
Hämeentie 135 A, PL 130, 00561 Helsinki
Puh. 040 5473 119
lotta.lappalainen@fiskars.com
viestinta.pr@fiskars.com

 


Gerber

Amerikka

Gritzbaugh, Andrew
Marketing Manager
Gerber Americas
14200 SW 72nd Avenue, Portland, OR, USA  97224
Puh. +1 503 403 1143 / +1 503 539 1380
andrew.gritzbaugh@fiskars.com

Eurooppa

Glenn Thomson
Director, Outdoor Business EMEA - Gerber
Hämeentie 135, PL 130
00561 Helsinki
Puh. 040 702 2156
glenn.thomson@fiskars.com

 

Fiskars

Eurooppa

Marika Orkamo
Director, Brand and Integrated Marketing Communications
Hämeentie 135, PL 130
00561 Helsinki
Puh. 040 533 5010
marika.orkamo@fiskars.com

Amerikka

Blair Brophy
PR and Social Manager
Fiskars Brands, Inc
7800 Discovery Drive, Middleton, WI 53562, USA
Puh. +1 608 294 4532 / +1 608 320 8895
blair.brophy@fiskars.com

 

Iittala kansainvälinen PR

Siru Nori
PR Manager, Iittala and Arabia international PR
Hämeentie 135 A, PL 130
00561 Helsinki
Puh. 020 439 5611
siru.nori@fiskars.com

 

Royal Copenhagen

Emily Wilder
Global PR & Media Manager
Smedeland 46, DK-2600 Glostrup, Denmark
Puh. +45 3814 4848 / +45 5219 0940
emily.wilder@fiskars.com

 

Waterford, Wedgwood, Royal Doulton & Royal Albert

Eurooppa

Victoria Murray
Marketing & PR
WWRD United Kingdom, Ltd, Wedgwood Drive, Barlaston, Stoke-on-Trent, Staffordshire, ST12 9ER, England
Puh. +44 07968520824
victoria.murray@fiskars.com

 

Waterford, Wedgwood, Royal Doulton, Royal Albert

Amerikka

Michelle Westcott-Richards
WWRD, 41 Madison Avenue, 23rd Floor, New York, NY 10010, USA
Puh. +1 212 725 9419
michelle.richards@fiskars.com

Australia & Uusi Seelanti

Carolyn Cavanough
WWRD Australia, 100 Holbeche Rd Arndell Park NSW 2148
Puh. +61 8665 8208
carolyn.cavanough@fiskars.com

Japani

Naoko Ashida
Waterford Wedgwood Japan Limited, 11-6, Sarugakucho Shibuya-ku, Tokyo 150-0033, Japan
Puh. +81 3 5458 5662
naoko.ashida@fiskars.com